Navigácia

O škole

Akcie a podujatia 2005/2006

 

Akcie a podujatia organizované v školskom roku 2005/2006

 

Beseda so spisovateľom

V pondelok 29.mája 2006 sa štvrtáci a piataci zúčastnili besedy s tatranským spisovateľom pánom Antonom Marecom. Dozvedeli sa nové informácie z jeho tvorby aj života. Beseda bola spojená s predajom spisovateľových kníh.
Pozn.: Pozri aj fotoalbum

Majstrovstvá SR mladých záchranárov CO


13.6.2006 V dňoch 8. a 9. júna 2006 sa družstvo v zložení Ivan Pjatek, Lukáš Navrátil, Zdenka Vaverčáková a Janka Špiaková zúčastnilo Majstrovstiev SR mladých záchranárov CO v Duchonke. Postup na majstrovstvá SR si vybojovali víťazstvami obvodného a krajského kola. K dosiahnutému 8. miestu na M SR im srdečne blahoželáme.
Pozn.: Pozri aj fotoalbum

Preteky na kolobežkách


5.6.2006 Vychovávateľky zo školského klubu detí zorganizovali minulý týždeň pre deti preteky na kolobežkách. Jazdilo sa po vyznačenej dráhe a cez prekážky. 30 zúčastnených žiakov preukázalo svoje zručnosti v jazde na kolobežke. Všetci boli odmenení.
Pozn.: Pozri aj fotoalbum

Dopravná súťaž "Mladý cyklista"


9.6.2006 Vychovávateľky zo školského klubu detí zorganizovali pre žiakov 8. júna 2006 dopravnú súťaž "Mladý cyklista". Súťaž pozostávala z teoretickej a praktickej časti. ŽIaci preukazovali svoje znalosti z dopravnej a zdravotnej výchovy a zručnosti v jazde na bicykli.
Pozn.: Pozri "O škole - Akcie a podujatia" a fotoalbum

Finále "ZŠ hľadá SuperStar"


27.5.2006 Včera sa uskutočnilo veľké finále 2. ročníka speváckej súťaže "ZŠ hľadá SuperStar". Vystúpenia finalistov boli bravúrne, atmosféra vynikajúca.
Výsledky:
1. miesto Laura Kollegová
2. miesto Kristínka Čopiaková
3. miesto Patrik Navrátil
4. miesto Lukáš Navrátil
5. miesto Zdenka Vaverčáková
6. miesto Lucia Kovalčíková
Všetkým finalistom srdečne blahoželáme.
Pozn.: Pozri aj fotoalbum.

Kultúrny program ku Dňu matiek


17.5.2006 Dňa 15. mája 2006 o 16.00 hod. v kongresovej hale hotela Atrium (bývalý hotel Park)sa uskutočnilo vystúpenie našich žiakov pri príležitosti Dňa matiek. Pozn.: Pozri fotoalbum


Beseda s Rasťom Ekkertom


12.5.2006 Dnes nás poctil svojou návštevou známy cestovateľ okolo sveta za 80 dní Rasťo Ekkert. O svojich cestovateľských zážitkoch informoval veľmi pútavou formou žiakov deviateho ročníka. Beseda bola zaujímavá a poučná. Rasťo nám dal sľub, že našu školu ešte navštívi, pretože Tatry má veľmi rád.
Pozn.: Pozri aj fotoalbum.

 Dopravná súťaž "Mladý cyklista"


Vychovávateľky školského klubu zorganizovali pre 30 detí 8. júna 2006 dopravnú súťaž „Mladý cyklista“. Počasie deťom v tento deň prialo, tety kuchárky im pripravili chutnú malinovku a pani vychovávateľky ich statočne povzbudzovali.

 Súťažilo sa v dvoch kategóriách: 1. kategória - 1. a 2. ročník

                                              2. kategória - 3. a 4. ročník

Žiaci preukazovali svoje znalosti z dopravnej výchovy, poznanie dopravných značiek a poskytovanie 1. pomoci. Praktická časť pozostávala z jazdy zručnosti na čas - slalom, jednoduchý koridor, zložený koridor, zastavenie na značke.

            Výsledky v 1. kategórii:          1. miesto          Matej Mičunda

                                                      2. miesto          Patrik Hnida

                                                      3. miesto          Adam Holub

 

                               2. kategória:      1. miesto          Gabriela Čekovská

                                                      2. miesto          Július Korbela

                                                      3. miesto          Kristína Kocúnová

           

            Žiaci boli odmenení vecnými cenami.

 

Pod vedením p. Honschovej sa 21 žiakov zo školského klubu zapojilo do dopravnej súťaže „Poď s nami do toho, alebo v premávke bez chaosu. “ Test, v ktorom sa riešili pravidlá cestnej premávky pre chodcov, vybavenie bicykla, chôdza po chodníku a cestovanie dopravnými prostriedkami, žiaci vypracovali na počítači a zaslali do súťaže cez internet.Dvojnásobní majstri SR v streľbe

 

            V polovici apríla sa vo Vištuku konali Majstrovstvá SR mládeže v streľbe  zo vzduchových zbraní. Na republikový šampionát sa zo Školského športového strediska ZŠ Dolný Smokovec nominovali Ivan Pjatek, Matej Kubiš a Samuel Kuciak. Strelci si odniesli celkovo 3 zlaté a 3 bronzové medaily.

            V disciplíne vzduchová puška Slávia 30 sa majstrom SR stal Ivan Pjatek a výkonom 296 bodov utvoril nový slovenský rekord. Na 3. mieste skončil Matej Kubiš výkonom 290 bodov a na 8. mieste sa umiestnil Samuel Kuciak výkonom 282 bodov. V súťaži družstiev sa naše družstvo umiestnilo na 3. mieste.

            V disciplíne VzPu ISSF 40 v súťaži družstiev v silnej konkurencii celkom nečakane zvíťazilo a majstrom SR sa stalo družstvo v zložení Ivan Pjatek, Matej Kubiš a Jana Hyblerová. Kvalitným výkonom 1192 bodov vyrovnalo doteraz platný slovenský rekord.

            Športová smola sa pritom nalepila na Ivana Pjateka, ktorý v disciplíne VzPu ISSF 40 skončil výkonom 399 bodov na 4. mieste, keď k absolútnemu výkonu 400 bodov a titulu majstra SR aj v tejto disciplíne, mu chýbala desatina milimetra v jedinej „pokazenej“ deviatke.

            Dosiahnutými výsledkami naši strelci opäť potvrdili, že patria k absolútnej slovenskej streleckej špičke.

            Družstvo v zložení Ivan Pjatek, Matej Kubiš a Samuel Kuciak sa ako majstri Prešovského kraja kvalifikovali a už sa poctivo pripravujú na druhý vrchol streleckej sezóny, ktorým budú Majstrovstvá SR v streľbe žiakov ZŠ, ktoré sa uskutočnia koncom júna v Trnave v rámci Medzinárodnej olympiády mládeže KALOKAGATIA 2006.


 

Mladí záchranári CO

 

 

            Ešte len nedávno sa otvorili brány škôl a žiaci zo ZŠ Dolný Smokovec už zožali prvý vážny úspech. Dňa 06.10.2005 sa zúčastnili krajského kola súťaže „Mladí záchranári CO“ v Kežmarku. Súťaž sa konala za účasti deviatich družstiev víťazov okresných kôl Prešovského kraja a pozostávala zo šiestich disciplín: vedomostný test, streľba, protipožiarna ochrana, poskytovanie prvej pomoci, civilná ochrana a topografia.

Trať v dĺžke 2 km s časovým limitom 50 minút sa s najmenším počtom trestných bodov podarilo prekonať družstvu našej školy v zložení: Ivan Pjatek, Maroš Štefaňák, Jana Špiaková a Zdena Vaverčáková.

Družstvo ZŠ Dolný Smokovec okrem putovného pohára prednostu Krajského úradu v Prešove si vybojovalo aj postup na Majstrovstvá SR, ktoré sa budú konať v máji budúceho roku.


Štedrý Mikuláš

 

            Žiaci Základnej školy Dolný Smokovec si ani nepomysleli, že Mikuláš bude tento rok taký štedrý. Deti si vo svojich papučiach našli obrovské darčeky plné sladkostí, ktoré im venoval pán primátor Ing. Ján Mokoš a rodičovská rada pri našej základnej škole. Obdarovaní boli aj pedagógovia. Touto cestou pánovi primátorovi veľmi pekne ďakujeme nielen za sladkosti, ale hlavne za novú aparatúru, ktorú nám zabezpečil. Veríme, že s novým ozvučením naše školské vystúpenia a aktivity dosiahnu lepšiu a kvalitnejšiu úroveň.

            Žiaci dokázali, že vedia darčeky nielen prijímať, ale ich aj rozdávať. V mesiaci november sme vyhlásili zbierku nepotrebných a funkčných hračiek pre našich malých kamarátov z Materských škôl v Dolnom Smokovci a na Sibíri. Na Mikuláša im zahrali pod vedením p. učiteľky Lehoczkej a Źužovej nacvičené divadielko „Škola v Mačkovciach“  a odovzdali vyzbierané hračky.

            Pre nás dospelých je najkrajším darom detský úsmev. A ten sa nám spoločne podarilo na ich tváričkách vykúzliť.Vedomostná súťaž o tatranskej kalamite

 

            Dňa 22.11.2005 sme si aj v ZŠ Dolný Smokovec pripomenuli prvé výročie tatranskej kalamity.

            Žiaci 5. až 9. ročníka sa zúčastnili vedomostnej súťaže o minulosti a prítomnosti Vysokých Tatier. Súťaž sme otvorili filmovou prezentáciou od Pavla Barabáša „Premeny Tatier“ a po nej nasledoval súťažný kvíz.

            Žiaci 2. stupňa prezentovali svoje vedomosti o našich veľhorách. Prvé miesto obsadili žiaci 9. ročníka: Zuzana Zlámalová a Gabriel Dudžák. Andreas Žampa a Karolína Miková (šiestaci) sa umiestnili na druhom mieste a tretie miesto obsadili siedmaci  Dominika Štefková a Matúš Dianiš.

            Súťaže sa zúčastnilo 20 žiakov. Ich vedomosti a odpovede potvrdili záujem o svoje okolie. Mladí sú citlivými pozorovateľmi a nie len pre nich, ale aj pre všetkých bola minuloročná prírodná smrť veľkou lekciou.2. ročník hokejového turnaja

 

            Od konca januára do polovice februára sa v ZŠ Dolný Smokovec konal 2. ročník hokejového turnaja žiakov „O putovný pohár riaditeľky ZŠ“.

            Turnaja sa zúčastnilo 15 družstiev s celkovým počtom 90 hráčov. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. Počas turnaja sa odohralo 25 zápasov. Desať zápasov v 1. kategórii a pätnásť v druhej kategórii.

            Veľmi nás teší, že už po 2. ročníku sa nám darí napĺňať náš cieľ, aby čo najviac detí malo korčule a aj v zimnom období sa venovali športovej činnosti. Turnaj má veľmi dobrú odozvu u všetkých žiakov školy a tohtoročnému ešte prialo aj výborné počasie.

            Vyhodnotenie celého turnaja sa uskutočnilo 20. februára 2006 v telocvični školy pred zrakmi všetkých žiakov. Ocenení boli jednotlivci aj víťazné družstvá.

V 1. kategórii sa na 1. mieste umiestnilo družstvo 4. A triedy, na 2. mieste družstvo 4. B triedy a na 3. mieste družstvo 3. A triedy. V rámci tejto kategórie si zaslúžia pochvalu tohtoroční prváci, ktorí porazili druhákov. Titul najlepšieho brankára v tejto kategórii si vyslúžil Nikolas Macurák zo 4. A, najlepším obrancom sa stal  Marek Decký  zo 4. A a najlepším útočníkom sa stal Jakub Mirilovič tiež zo 4. A.

V 2. kategórii 1. miesto obsadilo družstvo 9. A triedy, 2. miesto si zaslúžilo družstvo 8. A triedy a na 3. mieste sa umiestnilo družstvo 6. A triedy. Najlepším obrancom sa stal Denis Hanák z 9. A, najlepším útočníkom bol Tomáš Bartoš zo 6. A a najlepším brankárom bol Juraj Karafa  z 8. B.

Touto cestou sa chceme poďakovať našim sponzorom, ktorí prispeli na turnaj vecnými cenami: Tatrasport Zampa s.r.o., Sport Rysy, Sport Cool.


Šaliansky Maťko

 

        Dňa 11. januára 2006 prebehlo na pôde ZŠ Dolný Smokovec školské kolo literárnej súťaže Šaliansky Maťko. Súťažiaci predniesli slovenské povesti v troch kategóriách.                             

       V rámci I. kategórie sa na 1.mieste umiestnila Kristína Čopiaková, žiačka 5.A. Na 2.a 3.mieste skončili žiačky 4.A triedy – Patrícia Hozzová a Kristína Kocúnová. V tejto kategórii súťažili žiaci 4.-5. ročníka.

       V II. kategórii sa o svoje šťastie pokúšali žiaci 6.-7. ročníka. Kategóriu vyhrala Oľga Kollárová (6.A). Na 2. mieste sa umiestnili Katarína Slivová (7.A) a Sibyla Nedorostová (6.A). 3.miesto patrilo Barbore Pitoňákovej (6.A) a Simone Bušovskej (7.A).

       Výhercom jednotlivých kategórií srdečne blahoželáme a držíme im prsty v  okresnom kole, ktoré sa uskutoční v Poprade.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Dolný Smokovec 21, Vysoké Tatry
  Dolný Smokovec 21, Vysoké Tatry, 059 81 Dolný Smokovec
 • ZŠ: +421 52 442 25 95
  MŠ: +421 911 159 992

  riadite školy:
  Mgr. Ondrej Balogh +421 911 159 980

  zástupkyňa riaditeľa školy:
  Mgr. Monika Strnková +421 911 159 975
  ekonómka školy:
  Ing. Zuzana Wechterová +421 911 159 982
  vedúca školskej jedálne:
  Mária Liptajová +421 911 159 974
  e-mail: zsdsmokovec@gmail.com

Fotogaléria