• Šantenie s čarodejnicou

• Pred prázdninami sme čarovali a premenili sme sa na rozprávkové a strašidelné bytosti. Pre prváčikov to bol veľký deň, pretože sme ich slávnostne prijali medzi nás školákov. Vôbec to ale nemali jednoduché. Nečakané úlohy hravo zvládli a spolu s nime sme si aj my zatancovali a zabavili sa :)

• DUEL

• Druhý ročník vedomostnej súťaže DUEL

V priestoroch ZŠ Dolný Smokovec sa uskutočnil druhý turnaj vedomostnej súťaže DUEL medzi základnými školami v Dolnom Smokovci a Tatranskej Lomnici. Podujatie bolo veľmi úspešné a sledované veľkým počtom divákov, ktorí dávali jasne najavo, komu držia palce. Súťaž prebiehala dramaticky. Po druhých kolách viedli v štyroch z piatich duelov usporiadatelia, ale ako to už býva, bič plieska na konci. Tretie kolo rozhodlo a celkovým víťazom sa stala ZŠ Tatranská Lomnica, ktorej žiaci vyhrali štyri duely a ZŠ Dolným Smokovec bola úspešná iba u štvrtákov. Avšak spomedzi piatich súťaží sa až v troch prípadoch rozhodovalo jednou otázkou. Vyrovnaný boj sa teda skončil a po odovzdaní cien sa už môžeme tešiť na prípadné pokračovanie. Za vydarené podujatie ďakujeme SCVČ Vyšné Hágy a usporiadateľským školám.

• Jesenné prázdniny 28. 10. - 01. 11. 2022

• Riaditeľ Základnej školy s materskou školou Dolný Smokovec 16021, Vysoké Tatry s Vám oznamuje, že počas jesenných prázdnin bude prevádzka Materskej školy v Dolnom Smokovci 16021, Vysoké Tatry z dôvodu organizačno-technického zabezpečenia prevádzky MŠ /vykurovanie, zabezpečenie stravy ./ prerušená a to v dňoch:

28.10.2022 /piatok /  ;  31.10.2022 /pondelok/ a

1.11.2022 /utorok, Sviatok všetkých svätých/.

Začiatok prevádzky  materskej a základnej  školy bude od 2.11.2022 /streda/

• Zatmenie slnka

• Dnes sa na oblohe odohralo krásne astronomické "divadlo", ktoré sa len tak často nevidí. Tak sme nezaváhali a čiastočne zatmenie Slnka sme si nenechali újsť.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• 24.10. sme v rámci Medzinarodného dňa školských knižníc navštívili našu knižnicu. Prečítali sme si zaujímavé knihy, opakovali sme si literárne vedomosti zábavne a niektorí si knihy požičali domov.

• Svetová výstava kozmonautiky v Bratislave.

• 14.10.2022 sa konala výstava kozmonautiky v bratislavskej Inchebe. Deti si odniesli veľa zážitkov i skúseností a neodradila ich ani veľká vzdialenosť. Tešíme sa na ďalší výlet.

• Anglicky hovoriace krajiny

Na hodine angličtiny si žiaci 4.B vybrali anglicky hovoriacu krajinu a vytvorili krásne projekty, ktoré na hodine odprezentovali. Za domácu úlohu si na internete vyhľadali fakty o krajinách USA, Kanada, Austrália, Anglicko. Potom vo dvojici vytvorili plagáty. Super. Well done.

• Viac lásky a menej plastov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Viac lásky a menej plastov.

Technika v 5.A

V Zelenej škole robíme, to čo učíme a preto sme dnes na Technike so žiakmi 5.A triedy vyrábali prírodné vence, aby sme pomohli znížiť množstvo plastových odpadov na cintorínoch. Zapojili sme sa do dušičkovej výzvy pre školy s prepojením na výučbu aj 6.krokom Zelenej školy. Do výzvy sa zapojili už aj rodičia viď(foto). Budeme radi, ak sme Vás inšpirovali a pridáte sa. Svoje foto môžete posielať na edupage p.uč Soňa Kriššáková

• Beseda s p. Gustávom Murínom

• V spolupráci s mestom Vysoké Tatry si žiaci 7.-9.roč. vypočuli zaujímavosti z knihy vedca a spisovateľa Gustáva Murína o slávnych Slovákoch vo svete.

• Úhrada poplatku ZRPŠ na žiaka.

• Celoškolský výbor ZRPŠ rozhodol o stanovení a úhrade poplatku ZRPŠ na školský rok 2022/23 vo výške 20,- € na žiaka ( pri ďalšom súrodencovi vo výške 10,-€ na žiaka ). Poplatok je možné uhradiť na číslo účtu: SK 76 5600 0000 0085 0793 4001 ( do poznámky adresáta prosím uveďte meno, priezvisko žiaka a triedu ) alebo osobne p. triednej učiteľke. Žiadame o uhradenie finančnej čiastky do 15. novembra 2022. Ďakujeme.

• Svetový deň zvierat

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň zvierat.

4.október - Svetový deň zvierat - mimoriadna udalosť pre všetkých milovníkov zvierat. Tento deň bol ustanovený od roku 1931 vo Florencii. Žiaci spolu so svojimi učiteľmi si tento deň pripomenuli zážitkovým vyučovaním Deň so svojim plyšovým zvieratkom. V triedach prebehli prezentácie na danú tému, žiaci spolu so svojim zvieratkom desiatovali, boli na vychádzke v okolí školy, vytvárali podobizne zvierat z jesenných opadaných listov, zaujímavou technikou vytvorili stopy zvierat a potom určovali komu patria. Poslaním tohto dňa bola oslava života zvierat v každej podobe, oslava vzťahu medzi ľudstvom a ríšou zvierat.

• 2. ročník vedomostnej súťaže DUEL

• V utorok 25. októbra sa v priestoroch našej školy uskutoční 2. ročník vedomostnej súťažýe DUEL medzi základnými školami v Tatranskej Lomnici a Dolnom Smokovci. Tešíme sa na odvetu a veríme v naše víťazstvo. Propozície:

Organizátor: Súkromné CVČ Vyšné Hágy, scvcvysoketatry@gmail.com, v spolupráci so Základnou školou s materskou školou Dolný Smokovec

Termín: Utorok 25. októbra 2022

Miesto: Základná škola s materskou školou Dolný Smokovec

Účastníci:3-členné družstvá géniov zo základných škôl v Tatranskej Lomnici a Dolnom Smokovci. Súťaží sa v kategóriách: 1. Dvaja štvrtáci + jeden tretiak, 2. Dvaja šiestaci + jeden piatak, 3. Traja siedmaci, 4. Traja ôsmaci, 5. Traja deviataci. Spolu za každú školu súťaží 15 žiakov.

Zodpovední za výber družstva: triedni učitelia. Zoznam účastníkov treba odovzdať do 21. 10. 2022 mailom na ciskovazsdsmokovec@gmail.com.

Herný systém: Súťaží sa podľa pravidiel súťaže DUEL, pričom každá kategória má svojho víťaza. Víťazí škola, ktorá vyhrá aspoň 3 kategórie.

Ocenenia: Víťazná škola dostane putovný pohár, ktorý sa stane trvalým vlastníctvom školy až po troch výhrach. Všetci účastníci získajú menšiu cenu.

Základná otázka: Vráti ZŠ Dolný Smokovec prehru ZŠ Tatranská Lomnica, alebo nie? Bude to napínavé!

Kto sa chce nudiť, má jednoducho smolu!