• Hviezdoslavov Kubín

• Obvodného kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín sa zúčastnili žiačky 4. a 5. ročníka Natália Hajdová, Sofia Kováčová, Ella Mia Streichsbierová a Scarlett Saloky. Natálke srdečne blahoželáme k postupu na okresné kolo.

• Darujte 2% dane pre ZŠ s MŠ Dolný Smokovec

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
              • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby si môžete stiahnuť

TU: 2__dane_2023.pdf

• Anglické divadlo pre 3.- 9. ročník

• Žiaci 3. - 9. ročníka navštívili v popradskom Dome kultúry divadelné predstavenia v anglickom jazyku. Nižšie ročníky sa dozvedeli, kto bol Dick Whittington and his cat a starší si zdokonalili svoje jazykové znalosti  na divadelnej hre United Neighbours of London.

• Škola má talent

• Dnes deti ukázali svoje talenty a naozaj bolo pre porodcov ťažké vybrať prvé miesta. Zábava bola super a deti si to užili.

• Exkurzia a tvorivé dielne v Poprade

• Dnes sa deti ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnili exkurzie Podtatranského múzea v Poprade. Témou bol rodokmeň. Najprv si vypočuli prednášku spojenú s prezentáciou a mali aj možnosť si sami vyskúšať tvorbu svojho rodostromu. Naozaj vznikali zaujímavé diela, pod dohľadom odborníkov.

• Víťazstvo Martina Maťaša v okresnom kole Dejepisnej olympiády!

• Náš žiak Martin Maťaš z 8. A sa zúčastnil na okresnom kole Dejepisnej olympiády v Poprade. V silnej konkurencii žiakov základných škôl aj osemročných gymnázií vybojoval krásne 1. miesto a postúpil na krajské kolo. Ukázal, že aj naši žiaci dokážu poctivou prípravou získať výborný výsledok. Srdečne blahoželáme.