• Európska noc výskumníkov

• S radosťou vám oznamujeme, že tento rok sme sa rozhodli zúčastniť podujatia Európskej noci výskumníkov, ktoré sa uskutočnilo počas samotného festivalu vedy. Je pre nás dôležité, aby sa deti mohli zúčastniť podnetných aktivít aj v iných lokalitách a načerpali tak nové skúsenosti. Interaktívna prezentácia vedeckých myšlienok a pestrý program na nás čakal v OCMAX Poprad.

• Hurá von🌞👍 - 3.A Sjl + Mat

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hurá von🌞👍 - 3.A Sjl + Mat.

Krásny slnečný jesenný deň nás opäť vytiahol von. Zopakovali a precvičili sme si učivá zo Sjl - abecedu, pravopis po tvrdých a mäkkých spoluhláskach a tiež z Mat - rovinné útvary formou didaktických hier. Pobyt vonku a s ním spojené aktivity pomáhajú deťom pri učení.

• DUEL - vedomostná súťaž družstiev základných škôl - SCVČ

• Organizátor: SCVČ Vyšné Hágy

Termín: Streda 18. októbra 2023, 13:00 hod.

Miesto: Základná škola, Tatranská Lomnica 14123, Vysoké Tatry

Účastníci: 3-členné družstvá géniov z dvoch súťažiacich základných škôl

ZŠ Tatranská Lomnica, ZŠ s MŠ Dolný Smokovec.

Súťaží sa v kategóriách: 1. Dvaja štvrtáci + jeden tretiak, 2. Traja piataci, 3. Traja šiestaci, 4. Dvaja ôsmaci + jeden siedmak, 5. Traja deviataci. Spolu za každú školu súťaží 15 žiakov.

Zodpovední za výber družstva: Triedni učitelia a vysielajúca škola.

Herný systém: Súťaží sa podľa pravidiel súťaže DUEL, pričom každá kategória másvojho víťaza. Víťazí škola, ktorá vyhrá aspoň 3 kategórie.

Ocenenia: Víťazná škola dostane putovný pohár, ktorý sa stane trvalým vlastníctvomškoly až po troch výhrach. Všetci účastníci získajú menšiu cenu.

• Exkurzia v sánkarskom klube.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v sánkarskom klube..

Sánkarský štartovací trenažér je situovaný v krásnom horskom prostredí Starého Smokovca, priamo pod majestátnym Slavkovským štítom. Je to unikátna stavba, prvá a zatiaľ jediná svojho druhu na Slovensku. Dnes si mali možnosť vyskúšať žiaci 2. - 5.ročníka svoje sánkarske schopnosti.

• Ľudové misie v našej škole

• Návštevou misijného tímu pod vedením P. M. Zamkovského naše deti zažili v srdciach radosť, z duše si zaspievali a mohli byť súčasťou misií. Ostalo v nás zapálené malé svetielko, ktoré nás povedie ďalej životom.

• DIDAKTICKE HRY

• Pekné počasie nás vylákalo na vychádzku do Starého Smokovca na Karlovu vyhliadku. Zbierali sme odpad, občerstvili sa pri smokoveckej kyselke. Poznávali sme huby, rastliny a stromy. Mierne unavení sme sa vrátili bez úrazu a strát do školy.

• Povinnosť odhlasovania obedov

• Vážení rodičia,

pokiaľ ste svoje dieťa prihlásili na obedy prosím čítajte pozorne:

Ak dieťa nie je na vyučovaní je Vašou povinnosťou dieťa zo stravy odhlásiť do 14:00 pomocou aplikácie Edupage v sekcii Jedálny lístok.

Ak sa stane, že dieťa ochorie večer, na druhý deň ráno si overte s vedúcou jedálne postup.

Ak bude možnosť dieťa dodatočne odhlásiť odhlásime, ak možnosť odhlásenia v daný deň nebude, môžete si obed vyzdvihnúť do vlastných nádob o 10:45 pri vchode do jedálne po telefonáte s vedúcou ŠJ na t.č. 0911 159 974.

Pamätajte na jednouchý vzorec:

Dieťa je v škole = obed zadarmo (rodič neplatí nič)(platí pre žiakov ZŠ a PPV MŠ-"predškolákov")

Dieťa nie je v škole = neodhlásený obed = rodič uhrádza plnú výšku obeda (suma bude odrátaná zo zálohy)

V prípade otázok neváhajte kontaktovať vedúcu ŠJ

• Oznam pre rodičov MŠ

• Dôležité pre rodičov, ktorých deti plnia PPV v MŠ

• Ospravedlnenie neprítomnosti

• PROSÍM PREČÍTAŤ A DODRŽIAVAŤ

• S účinnosťou od 1. januára 2023 platí nové ustanovenie § 37 ods. 1 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon č. 596/2003 Z. z.“), podľa ktorého: „(1) Priestupku sa dopustí zákonný zástupca dieťaťa, ktorýa) ohrozuje jeho výchovu a vzdelávanie, 19b) zanedbáva starostlivosť o povinnú školskú dochádzku dieťaťa, najmä ak dieťa neprihlási na povinnú školskú dochádzku alebo dieťa neospravedlnene vynechá viac ako 15 vyučovacích hodín v mesiaci alebo viac ako 60 vyučovacích hodín v príslušnom školskom roku aleboc) zanedbáva starostlivosť o povinné predprimárne vzdelávanie dieťaťa, najmä ak dieťa neprihlási na plnenie povinného predprimárneho vzdelávania alebo ak dieťa, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, neospravedlnene vynechá viac ako päť dní v mesiaci.

• Podľa § 37 ods. 3 zákona č. 596/2003 Z. z. „(3)Za priestupok podľa odseku 1 sa uloží pokuta od 30 eur do 331,50 eur, a to aj opakovane.“Deťom plniacim PPV sa nepočítajú hodiny, počítajú sa im dni neospravedlnenej neprítomnosti.

• Ospravedlnenie neprítomnosti podľa rozhodnutia ministra školstva rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť dieťa s povinným predprimárnym vzdelávaním na 7 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia. (edupage)Pri absencii viac ako 7 (dieťa s PPV) po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí dieťa s PPV predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení (bez obmedzenia počtu ospravedlnení počas školského roka).!!!

• Rodičia detí s nepovinným predprimárnym vzdelávaním „Potvrdenie od lekára“ nepredkladajú. !!!

• Potvrdenie od lekára môže byť škole zaslané aj e-mailom triednym učiteľkám ; pokiaľ lekár nevie potvrdenie zaslať e-mailom, môže lekár školu informovať telefonicky.Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti rodič predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú)- iba PPV!!! (edupage)