Počítadlo návštev stránky

Vyučovanie

Sobota 20. 1. 2018

Novinky

• 16. januára naši žiaci Rastislav Petečel a Sandro Streichsbier na okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku dokázali, že patria medzi najlepších. Náročná súťaž testuje nielen jazykové zručnosti, ale aj tvorivosť a prejav žiakov. Obidvaja žiaci vo svojej kategórii obsadili krásne ôsme miesto . Srdečne blahoželáme.

• Do galérie Lyžiarsky kurz boli pridané fotografie.

• Do galérie Vianoce 2017 boli pridané fotografie.

• Riaditeľstvo školy oznamuje že dňa 20.12.2017 ( streda) v čase od 10,00 h. do 15,00 h. v kancelárií ekonómky bude preplácané dopravné žiakom z Novej Lesnej

• NAVŠTÍVIL NÁS

MUDr. Ľubomír Okruhlica, CSc.
    psychiater a odborník na závislosti. V súčasnosti je riaditeľom Centra pre liečbu drogových závislostí. Je hlavný odborník Ministerstva zdravotníctva SR pre adiktológiu (odbor zaoberajúci sa prevenciou, liečbou a výskumom rizikových foriem správania, ktoré môžu viesť k závislosti.

• Oznamujem Vám, že posledné odhlasovanie zo stravy v decembri 2017 bude možné najneskôr

v utorok 19. decembra 2017 do 15,00 hod.

Po tomto termíne už odhlášky nezrealizujem, pretože musím urobiť presné objednávky a vyúčtovať stravné.

Preto prosím, ak viete, že nebude posledný týždeň v škole, odhlásiť sa do hore uvedeného času.

V prípade choroby stravníka obed si bude môcť prevziať do obedára.

Vedúca ŠJ :

• Riaditeľské voľno

Dolný Smokovec 11.12.2017

Riaditeľ Základnej školy s materskou školou Dolný Smokovec 21, Vysoké Tatry v súlade so zákonom 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov poskytuje žiakom na deň 15.12.2017 (piatok) riaditeľské voľno z organizačných dôvodov – (§150 ods. 5 školského zákona). Zároveň Vám oznamujeme, že v uvedený deň nebude v prevádzke MŠ, ŠJ ani ŠKD pri Základnej škole s materskou školou Dolný Smokovec 21, Vysoké Tatry.

• Skype prenos

Nie je to tak dávno, čo Scarlet z Ley Hill School navštívila našu školu a dnes máme za sebou prvý Skype prenos s jej spolužiakmi.

Ako sa to všetko začalo? Naši piataci, šiestaci a siedmaci využili možnosť porozprávať sa so Scarlet po anglicky, urobili spolu krásny projekt s názvom FRIENDSHIP, vymenili si adresy a napísali prvé listy. Spoznali nových kamarátov na diaľku, získali nové vedomosti o krajinách a zdokonaľujú sa v jazyku. 29. novembra sme pripravili Skype prenos, z ktorého sme sa všetci tešili. V prezentácii sme predstavili naše krásne mesto, našu školu, škôlky do ktorých žiaci chodili. A nechýbalo ani hudobné vystúpenie. Talentovaný Jakub zahral na husliach vlastnú skladbu, ktorá všetkých roztancovala. Tešíme sa na ďalšie prenosy.

Novinky

• Základná škola s materskou školou, Dolný Smokovec 21, Vysoké Tatry